1. Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat /Sanat Festivali Başlıyor.

/ 2 Haziran 2022 / 467 views / yorumsuz
1. Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat /Sanat Festivali Başlıyor.

İzmir’de Bayraklı Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek ‘Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat / Sanat Festivali’ ne birçok şair, yazar, ile edebiyat dünyasının tanınmış isimleri katılacak. Festival 3-4-5 Haziran tarihlerinde Smyrna Antik Kenti ve Tepekule Kongre Merkezinde gerçekleşecek.

Festival Programı

3 Haziran 2022 Cuma günü Smyrna Antik Kenti alanında festivalin açılış galası gerçekleşecek. Homeros, İlyada ve Odessa’dan bölümler okunacak olan festivalde şair ve düşünürlerin konuşmalarının ardından 20.15 ‘de Fuat Saka, Nazım şarkıları seslendirecek.

4 Haziran 2022 Cumartesi Tepekule Kongre Merkezinde Adonis El Yazmaları ve Habip Aydoğdu Resim Sergisi etkinliğinin ardından çok sayıdaki şair, şiir okumaları gerçekleştirecek. Edebiyat konuşmaları yapılacak olan festivalde Homeros’un İzmir ve Dünya Edebiyatı için önemine vurgu yapılacak.

5 Haziran 2022 Pazar günü Tepekule Kongre Merkezinde devam edecek olan festival Metin Uca’nın sunumuyla başlayacak ve Yıldız Çiçek Sivri’nin piyano resitaliyle devam edecek. Homeros onur ve emek ödüllerinin sunulacağı festivalde Türkiye’de Haberci Olmak başlıklı bir de sunum gerçekleştirilecek.

Üç gün sürecek festivalde edebiyat ve sanat severleri keyifli zamanlar beklerken, festivalin son gününde Oğuz Aksaç ve Agora Minor Grubunun vereceği konser ile Arife Kalender, Christos Koukis, Ferruh Tunç, Nihat Behram, Sylvestere Clancier ve Tuğrul Keskin şiir okumaları gerçekleştirecek.

Beşinci Sanat

Benzer Konular
“Kuşlar” Maximum Uniq Hall’da
4 Nisan Salı günü Semaver Kumpanya tarafından modern bir uyarlama ile yeniden sahneye taşınan Aristofanes’in klasik eseri “Kuşlar” Maximum Uniq Hall’da tiyatroseverler ile buluşturacak! Aristofanes’in en bilinen oyunu ve dünya..
2023 Antoloji İçin Başvurular Başladı
Gülnar Yayınevi tarafından şair ve yazarların eserlerini kitaplaştırabilmeleri için bir fırsat oluşturuldu. “Edebiyat Antolojisi” projesi ile kolektif kitap çalışmasını hayata geçirerek yazar ve şairleri tek kitapta eserlerini toplarken, hem seçkin..
Yazarlar ve Şairler Trakya’da Buluşuyor
Edirne Black Kitap Kafe’de düzenlenecek imza gününde, Trakya’daki yazarlar geniş kitlelere ulaşarak, sanatçı dayanışmasını pekiştirmek istediklerini ifade ettiler. Trakya, yazar ve şairlerin büyüleyici bir coğrafyada yaşayarak, sanatlarını sergilemeleri ve kendilerini..
Kadın Yazarlar Lüleburgaz’da Buluşuyor.
Trakya’da kadın yazarlar, Bizim Sahaf’ta düzenlenen imza gününde sevenleriyle bir araya geliyor. Yazarlar, farklı kategorilerdeki eserlerini okurları için imzalayacak. Kırklareli Lüleburgaz’da yer alan Bizim Sahaf kitapçısı, 17 Mart Cuma günü..
Kar ve Kış Ülkesi / Ertekin Oruçoğlu
  Kars Öyle güzel ölürüm artık Beyaz uykusuz uzakta Kars çocuklarında Kars’ı Ölüleri yağan karda Donmuş gözlerimin arası Sen küçüğüm sımsıcak Ne derler ona- bu kızakta Boyuna türküler yakıyorsun ya..

Yorum yaz