1. Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat /Sanat Festivali Başlıyor.

İzmir’de Bayraklı Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek ‘Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat / Sanat Festivali’ ne birçok şair, yazar, ile edebiyat dünyasının tanınmış isimleri katılacak. Festival 3-4-5 Haziran tarihlerinde..

1. Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat /Sanat Festivali Başlıyor.
Yayınlanma: Güncelleme: 771 views

İzmir’de Bayraklı Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek ‘Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat / Sanat Festivali’ ne birçok şair, yazar, ile edebiyat dünyasının tanınmış isimleri katılacak. Festival 3-4-5 Haziran tarihlerinde Smyrna Antik Kenti ve Tepekule Kongre Merkezinde gerçekleşecek.

Festival Programı

3 Haziran 2022 Cuma günü Smyrna Antik Kenti alanında festivalin açılış galası gerçekleşecek. Homeros, İlyada ve Odessa’dan bölümler okunacak olan festivalde şair ve düşünürlerin konuşmalarının ardından 20.15 ‘de Fuat Saka, Nazım şarkıları seslendirecek.

4 Haziran 2022 Cumartesi Tepekule Kongre Merkezinde Adonis El Yazmaları ve Habip Aydoğdu Resim Sergisi etkinliğinin ardından çok sayıdaki şair, şiir okumaları gerçekleştirecek. Edebiyat konuşmaları yapılacak olan festivalde Homeros’un İzmir ve Dünya Edebiyatı için önemine vurgu yapılacak.

5 Haziran 2022 Pazar günü Tepekule Kongre Merkezinde devam edecek olan festival Metin Uca’nın sunumuyla başlayacak ve Yıldız Çiçek Sivri’nin piyano resitaliyle devam edecek. Homeros onur ve emek ödüllerinin sunulacağı festivalde Türkiye’de Haberci Olmak başlıklı bir de sunum gerçekleştirilecek.

Üç gün sürecek festivalde edebiyat ve sanat severleri keyifli zamanlar beklerken, festivalin son gününde Oğuz Aksaç ve Agora Minor Grubunun vereceği konser ile Arife Kalender, Christos Koukis, Ferruh Tunç, Nihat Behram, Sylvestere Clancier ve Tuğrul Keskin şiir okumaları gerçekleştirecek.

Beşinci Sanat

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.