Yasemin Tosun’un Kitabı Çıktı

/ 16 Eylül 2022 / 317 views / yorumsuz
Yasemin Tosun’un Kitabı Çıktı

Yasemin Tosun’un, “Dünyanın İçindeki ‘Sen’ Değil ‘Sen’in İçindeki Dünya” başlıklı kitabı okuruyla buluşuyor.

Samimi anlatımı ve mizahî yaklaşımıyla hayatı zorluklardan arındırmanın insanın kendi elinde olduğunu vurgulayan kitabı, YD Yayınevi basıma hazırladı. Kitabın kapak tasarımı ise Yusuf Anar’a ait. Kitabının heyecanını taşıyan Yasemin Tosun, “Kısaca ben, hayat gaileme devam etmeye çalışacak olan bir öğrenciyim aslında. Öğrenecekleri, son nefesine kadar hiç bitmeyecek olan…” dedi.

Dünyanın İçindeki ‘Sen’ Değil ‘Sen’in İçindeki Dünya”, hayatın tüm telaşlarına ara verip kendine doğru bir keşif yolculuğu anlatıyor. Okurla sohbet ediyor, âdeta bir tanışıklık ve kalp bağı kuruyor; kendine ve özüne çekecek ipuçları veriyor. Arka kapak yazısı ise özetle şöyle: “Önce can sonra canan… Yani önce sen…Sen kendine yetebilir, kendinle baş başa kalabilir olmalısın. Kendini sevmelisin; bazen kendinle tartışmalı bazen belki bir süre konuşmamalı ama senin yolun, sonunda yine kendine çıkmalı.”

Yasemin Tosun’un, “Dünyanın İçindeki ‘Sen’ Değil ‘Sen’in İçindeki Dünya” başlıklı kitabını, Online kitap satış sitelerinden temin etmek mümkün.

Yasemin Tosun Kimdir?

1995 İstanbul doğumlu. Maltepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun. Halen İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü, ikinci sınıf öğrencisi. Kendini, öğrenme tutkusu hiç bitmeyecek bir öğrenci olarak tanımlamakta ve “öz”ün kıymetini bilip her şeyin özünü aradığını vurgulamaktadır.

Ahmet Zeki Yeşil

Benzer Konular
Fatma Türkdoğan Röportajı – Hazırlayan: Mehmet Bahçeci
Öykü türündeki son kitabı “Dilsizin Ağıdı” ile edebiyat severlerden tam not alan Fatma Türkdoğan’la beraberiz. Türkdoğan’a hem büyük beğeniyle okuduğumuz yeni kitabı hakkında hem de genel anlamda edebiyata ve güncel..
Mehmet Bahçeci’nin “İçimdeki Yangın” Romanı Okurlarıyla Buluştu
“Novelius Edebiyat” platformu editörlerinden Mehmet Bahçeci’nin İçimdeki Yangın isimli ilk romanı, şubat 2023’te Sapiens Yayınları etiketiyle yayımlandı. Merkezinde son derece nahif bir aşk öyküsünü barındıran İçimdeki Yangın, üç ana kısımdan ve..
Ahmet Günbaş’ın İncelemesiyle: “KALBİNDEKİ YARAYA BAK”
Nurdan Aladağ’ın “Kalbindeki Yaraya Bak” başlıklı kitabına dair, şair ve yazar Ahmet Günbaş’ın inceleme yazısını sizlerle paylaşıyoruz. Nurdan Aladağ’ın son kitabı “Kalbindeki Yaraya Bak”ta yer alan öykülerin çoğunda, Behçet Necatigil’in..
Gülten Doğruyol İncesu’nun “Muzaffer Oruçoğlu” Söyleşisi Ghoroob – Gün Batımı Dergisinde Yayınlandı.
Gülten Doğruyol İncesu’nun Muzaffer Oruçoğlu ile gerçekleştirdiği söyleşi, İran’da yayınlanan Ghoroob – Gün Batımı dergisinin 27. sayısında Farsça ve Azerbaycan Türkçesiyle yayımlandı. 23 Ekim 2022’de geçirdiği kalp krizi sonucu genç..
Gülten Doğruyol İncesu’nun “Durmadan” Şiiri, Our Poetry Archive’de Ayın Şiiri Seçildi.
Uluslararası bir kuruluş olan Our Poetry Archive’de Şair Gülten Doğruyol İncesu’nun “Durmadan” adlı şiiri ayın şiiri seçildi. “Seslendim Uyuyordu Dünya” , “Ilgıt” , “Yürek Kuyusu”, “Merhaba Mavi” adlı şiir, “Mendil”..

Yorum yaz