Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali Başlıyor

/ 23 Haziran 2022 / 14 views / yorumsuz

Festival, 18 Temmuz Pazartesi akşamı kapılarını bir kez daha açacak.

Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali Başlıyor

Bodrum Klasik Müzik Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, 19. yılında müzikseverler için yine dopdolu bir program hazırladı.

18 Temmuz Pazartesi akşamı Festivalin resmi açılış konserini İspanyol piyanistler Juan Lago ve Belen Navarro, Antik Taş Ocağı’nda gerçekleştirecek.

Suda, Kumda, Taşta konseptleri ile seyirciyi buluşturacak olan Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali’nde bu yıl, 25 konser, performans ve gösteri yer alacak. Festival, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da yine Bitez’deki Zefirya Kültür Merkezinde iki konserle sanatseverlerle buluşacak.

19. ULUSLARARASI GÜMÜŞLÜK MÜZİK FESTİVALİ PROGRAMI

  • 18.07 Pazartesi – Juan Lago & Belen Navarro (İspanya ) –  Piyano – Açılış konseri, TAŞTA -Antik Taş Ocağı
  • 22.07 Cuma – GFA Kumda Piyano, KUMDA – Festival Merkezi
  • 24.07 Pazar –  Dönüştür, Tasarla, Çal – Handan Hacıbektaşoğlu, KUMDA – Festival Merkezi
  • 27.07 Çarşamba – Gülsin Onay  –  Serhan Bali ile Açıklamalı Konser – Zefirya Kültür Merkezi
  • 02.08 Salı – Murray McLachlan & Kathryn Page (İngiltere)- Piyano, TAŞTA – Antik Taş Ocağı
  • 03.08 Çarşamba – Son Sözün Şifreleri: Saygun, Opus 76 – Türev Berki – Söyleşi, KUMDA – Festival Merkezi
  • 04.08 Perşembe – Danica Stojanova (Makedonya) – Piyano, Zefirya Kültür Merkezi
  • 06.08 Cumartesi – GFA Kumda Piyano, KUMDA – Festival Merkezi
  • 09.08 Salı – Tuna Bilgin – Festival Akademi Gençler Konseri
  • 12.08 Cuma – Antal Zalai  – Keman (Macaristan) & Yener Gökbudak  – Piyano, TAŞTA- Antik Taş Ocağı
  • 13.08 Cumartesi – GFA Kumda Keman, KUMDA – Festival Merkezi
  • 15.08 Pazartesi – “Beethoven’ı anlatmak” (Teatral konser), TAŞTA- Antik Taş Ocağı
  • 19.08 Cuma – Ophelie Gaillard (Fransa) – Viyolonsel & Atakan Sarı  – Piyano, TAŞTA- Antik Taş Ocağı
  • 20.08 Cumartesi – GFA Kumda Çello, KUMDA – Festival Merkezi
  • 22.08 Pazartesi – Tabanları Yağlamak – Zeus ve Bilge Zeytin Ağacının Hikayesi, Çocuk Oyunu, SUDA – Festival Merkezi
  • 27.08 Cumartesi – Şatonun Altında (Tiyatro Oyunu ), TAŞTA – Antik Taş Ocağı
  • 28.08 Pazar – Bir Çekirgenin Rüyası – Sirk performansı (Hollanda), SUDA – Festival Merkezi
  • 29.08 Pazartesi – Uriel Herman (İsrail)  – Caz piyano, SUDA – Festival Merkezi
  • 30.08 Salı – Nout (Fransa) – Jazz Trio, SUDA – Festival Merkezi
  • 31.08 Çarşamba – Mehmet Ali Şimayli “Portrait and a Dream”, SUDA – Festival Merkezi
  • 02.09 Cuma – Zozo – Lakuti (Güney Afrika)  – DJ Performansı, SUDA – Festival Merkezi
  • 03.09 Cumartesi – Q-BRA – Şevval Kılıç – DJ Performansı, SUDA – Festival Merkezi
  • 06.09 Salı – Love Jazz Quartet, SUDA – Festival Merkezi
  • 08.09 Perşembe – Çocuklar için Masalların Masalı, SUDA – Festival Merkezi
  • 09.09 Cuma – Yürüyen Merdiven ve Tülay Günal, SUDA – Festival Merkezi
  • 14.09 Çarşamba – Kapanış konseri – Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası & Gümüşlük Festival Akademisi Genç Yetenekler & Gülsin Onay, Şef Işın Metin, TAŞTA – Antik Taş Ocağı

YEŞİL YAŞAM GÜMÜŞLÜK PROGRAM: 1-10 EYLÜL 2022

  • Çocuk Oyunları Atölyesi –  Caner ve Tamer Karataş, KUMDA – Festival Merkezi
  • Babun Play  – KUMDA – Festival Merkezi
  • Bozcaada Ekolojik Belgesel Filmleri – KUMDA – Festival Merkezi
  • Devr-i ÂLEM – Doğa üzerine bir muhabbet çemberi  – Güneşin Aydemir, KUMDA – Festival Merkezi

BİLETLER

Biletler, Biletix online, Biletix gişeleri, Festival merkezi, konser giriş kapılarından temin edilebilir. Biletler temmuz ayının ilk haftası satışa sunulacak.

Cumhuriyet