“TA Bodrum” 31 Temmuz’da MerQez Art’ta

/ 26 Temmuz 2022 / 279 views / yorumsuz

“TA Bodrum” 31 Temmuz – 24 Ağustos tarihleri arasında MerQez Art’ta ziyaret edilebilir.

“TA Bodrum” 31 Temmuz’da MerQez Art’ta

Avrupa ve global dünya şehirlerine Türk sanatını taşıma vizyonuyla hayata geçirilen “TA London”ın yaz versiyonu “TA Bodrum” 31 Temmuz-24 Ağustos tarihleri arasında Bodrum Marina Yacht Club MerQez Art’ta sanatseverlerle buluşuyor.

“TA London”ın yaz ve Türkiye Organizasyonu olan “TA Bodrum”, 15 sanatçının 54 eserini izleyiciye sunuyor. RENKO London organizasyonu ve Renk Erbil küratörlüğünde gerçekleştirilen “TA Bodrum”, Bodrum’a yeni bir renk katmayı ve Avrupa şehirlerinde gerçekleşen organizasyonların her yıl yaz versiyonunu Bodrum’da gerçekleştirmeyi hedefliyor. Türk sanatının önde gelen temsilcilerinin Devrim Erbil, bu sergide yer alan eserleriyle sanatın evrenselliğinin, mesafelerin önemsizliğinin ve kültürlerin kardeşliğinin altını çiziyor. Sergi kapsamında işlerinde İstanbul, Londra ve New York’u yansıtan Erbil’in, İstanbul koleksiyonunun yanı sıra Bodrum eserlerini de sanatseverlerle buluşacak.

“TA Bodrum”a katılan sanatçılar arasında Devrim Erbil, Eva Sonaike, Nilay Özenbay, Joanna Gilbert, Renk Erbil, Mine Zabcı, Yiğit Yazıcı, Sina Mirel, Samantha Louise Emery, Ece Clark, Barış Sarıbaş, Esra Meral, Cengiz Yatağan, Çiğdem Erbil ve Şebnem Bahar yer alıyor.

İngiltere’de ilk kez gerçekleşen “TA London” Türkiye, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Avrupa’da yaşayan Türk sanatçıları ve İngiliz misafir sanatçıları Londra’da bir araya getirdi. 27-31 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen organizasyonda resim, heykel, enstalâsyon ve fotoğraf sanatçılarından oluşan 21 sanatçının 100 eseri yer aldı.