Şebnem Buhara “Vital” başlıklı heykel sergisi ile Nişantaşı Galeri Selvin’de.

/ 22 Haziran 2022 / 243 views / yorumsuz

Şebnem Buhara’nın “Vital” isimli heykel sergisi 30 Haziran’a kadar izlenebilir.

Şebnem Buhara “Vital” başlıklı heykel sergisi ile Nişantaşı Galeri Selvin’de.

Bir önceki çalışmasında insanoğlunun, dünyaya geldiğinde ham haline vurgu yapan sanatçı, bu sergisinde, yaşama dair duyguların insandaki etkilerine yoğunlaşıyor. Sergi “Vital” ismi ile izleyicilere açılıyor ve tüm bronz heykeller her farklı açıdan bakıldığında başka bir duygu aktarıyor.

Sanatçı hakkında

Mimarlıktaki mekan yorumlama gücünü önce ürün tasarımına ardından da heykel sanatına taşıyan Şebnem Buhara, multidisipliner bir yaratıcı.

Aydınlatma ve mobilya başta olmak üzere pek çok ürün kategorisinde tasarıma imza atan ve yerel ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazanan Şebnem Buhara hakkında ilk bilinmesi gereken üretkenlik ve mükemmellik arasındaki dengeyi en iyi bilenlerden biri olduğu gerçeği…

Buhara’nın mimari, mekan, ürün ve enstalasyon gibi markalaştığı alanların yanında bütünüyle kendi ilham ve düşüncelerini aktardığı atmosferi heykel ise dürtülerin mücadeleye, mücadelenin huzur ve serinliğe dönüştüğü yer. Malzeme olarak bronza, ifade olarak insan suretlerine odaklanan Buhara, bugüne dek yerli ve yabancı pek çok kolektif ve bireysel sergiye de imza attı. ‘Yüz, ruhun her haline mazhar’ diyen tasarımcı/sanatçı, yaratım sürecinde zihin ve eller arasında bir ulak görevinde olduğunun da altını çiziyor.

Kaynak:

Kültür.İstanbul

Benzer Konular
Yazarlar ve Şairler Trakya’da Buluşuyor
Edirne Black Kitap Kafe’de düzenlenecek imza gününde, Trakya’daki yazarlar geniş kitlelere ulaşarak, sanatçı dayanışmasını pekiştirmek istediklerini ifade ettiler. Trakya, yazar ve şairlerin büyüleyici bir coğrafyada yaşayarak, sanatlarını sergilemeleri ve kendilerini..
Kadın Yazarlar Lüleburgaz’da Buluşuyor.
Trakya’da kadın yazarlar, Bizim Sahaf’ta düzenlenen imza gününde sevenleriyle bir araya geliyor. Yazarlar, farklı kategorilerdeki eserlerini okurları için imzalayacak. Kırklareli Lüleburgaz’da yer alan Bizim Sahaf kitapçısı, 17 Mart Cuma günü..
Kar ve Kış Ülkesi / Ertekin Oruçoğlu
  Kars Öyle güzel ölürüm artık Beyaz uykusuz uzakta Kars çocuklarında Kars’ı Ölüleri yağan karda Donmuş gözlerimin arası Sen küçüğüm sımsıcak Ne derler ona- bu kızakta Boyuna türküler yakıyorsun ya..
Gülten Doğruyol İncesu’nun “Durmadan” Şiiri, Our Poetry Archive’de Ayın Şiiri Seçildi.
Uluslararası bir kuruluş olan Our Poetry Archive’de Şair Gülten Doğruyol İncesu’nun “Durmadan” adlı şiiri ayın şiiri seçildi. “Seslendim Uyuyordu Dünya” , “Ilgıt” , “Yürek Kuyusu”, “Merhaba Mavi” adlı şiir, “Mendil”..
“Hakikat Ateşi Hallac-ı Mansur” 10 Mart’ta Caddebostan Kültür Merkezi A Salonu’nda!
Bahtiyar Engin’in eşsiz performansıyla Hakikat Ateşi “Hallaç-ı Mansur” 10 Mart’ta CKM A salonunda. Hakikat Ateşi Hallac-ı Mansur Oyun Özeti Yer Abbasi Devleti’nin başkenti Bağdat. Saçı sakalı ağarmış, kıyafetleri parçalanmış, kan..

Yorum yaz