Şebnem Buhara “Vital” başlıklı heykel sergisi ile Nişantaşı Galeri Selvin’de.

Bir önceki çalışmasında insanoğlunun, dünyaya geldiğinde ham haline vurgu yapan sanatçı, bu sergisinde, yaşama dair duyguların insandaki etkilerine yoğunlaşıyor. Sergi “Vital” ismi ile izleyicilere açılıyor ve tüm bronz heykeller her..

Şebnem Buhara “Vital” başlıklı heykel sergisi ile Nişantaşı Galeri Selvin’de.
Yayınlanma: Güncelleme: 487 views

Bir önceki çalışmasında insanoğlunun, dünyaya geldiğinde ham haline vurgu yapan sanatçı, bu sergisinde, yaşama dair duyguların insandaki etkilerine yoğunlaşıyor. Sergi “Vital” ismi ile izleyicilere açılıyor ve tüm bronz heykeller her farklı açıdan bakıldığında başka bir duygu aktarıyor.

Sanatçı hakkında

Mimarlıktaki mekan yorumlama gücünü önce ürün tasarımına ardından da heykel sanatına taşıyan Şebnem Buhara, multidisipliner bir yaratıcı.

Aydınlatma ve mobilya başta olmak üzere pek çok ürün kategorisinde tasarıma imza atan ve yerel ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazanan Şebnem Buhara hakkında ilk bilinmesi gereken üretkenlik ve mükemmellik arasındaki dengeyi en iyi bilenlerden biri olduğu gerçeği…

Buhara’nın mimari, mekan, ürün ve enstalasyon gibi markalaştığı alanların yanında bütünüyle kendi ilham ve düşüncelerini aktardığı atmosferi heykel ise dürtülerin mücadeleye, mücadelenin huzur ve serinliğe dönüştüğü yer. Malzeme olarak bronza, ifade olarak insan suretlerine odaklanan Buhara, bugüne dek yerli ve yabancı pek çok kolektif ve bireysel sergiye de imza attı. ‘Yüz, ruhun her haline mazhar’ diyen tasarımcı/sanatçı, yaratım sürecinde zihin ve eller arasında bir ulak görevinde olduğunun da altını çiziyor.

Kaynak:

Kültür.İstanbul

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.