Öğretmenler İçin Yaratıcı Yazarlık El Kitabı – İnci Yılmaz Şimşek

/ 4 Temmuz 2022 / 171 views / yorumsuz

Şüphesizdir ki bilgi sahibi olmadan bilinç sahibi olamayız. – İnci Yılmaz Şimşek

Öğretmenler İçin Yaratıcı Yazarlık El Kitabı – İnci Yılmaz Şimşek

Eğitimci yazar İnci Yılmaz Şimşek tarafından kaleme alınan, Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık tarafından yayına hazırlanan Öğretmenler İçin Yaratıcı Yazarlık El Kitabı adlı kitap öğretmenler için başucu kitabı niteliğinde.

Öğretmenler için Yaratıcı Yazarlık El Kitabı öğretmenlerin kolaylıkla derslerinde kullanabilecegi ve uygulayabileceği bir kitap. Kitapta 27 etkinlik, 27 uygulama örneği ve öğrenciler tarafından etkinlikler sonunda yazılan 13 öykü bulunuyor. İnci Yılmaz Şimşek koordinatörlüğünde Lüleburgaz TSO BİLSEM’de yürütülen proje kapsamında çıkarılan ‘Öğretmenler için Yaratıcı Yazarlık’ kitabında, 13 öğrencinin öyküleri de yer almaktadır. Ayrıca kitapta öğretmenlere yaratıcı yazarlık hakkında kaynak kitaplar da önerilmiştir.

Yazar İnci Yılmaz Şimşek arka kapak yazısında;

“Kıymetli meslektaşlarım!
Bu kitapta Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Bilim Sanat Merkezi öğrencileri ile iki yıldır sürdürdüğüm yaratıcı yazarlık etkinlikleri kapsamında yaptığımız çalışmalar ve öğrencilerin ders sonunda yazdıkları özgün öyküler yer almaktadır. Sizler de adım adım etkinlikleri takip ederek öğrencilerinizin içindeki minik yazarları uyandırabilirsiniz. Ben öğrencilerimin duygu, düşünce, düş ve izlenimlerini yazıya aktarmalarına yardımcı oldum. Şimdi sıra sizde.” Diyerek bu kitabın öğretmenler için önemine değinmiştir.

ÖĞRETMENLER İÇİN YARATICI YAZARLIK EL KİTABI adlı kitaptan alıntılar:

Şüphesizdir ki bilgi sahibi olmadan bilinç sahibi olamayız. – Sayfa 13

Durup etrafımızda neler var, neredeyiz diye düşündük mü hiç? – Sayfa 29

Yağmurdan ıslanmış çamurlu yolda plastik çizmelerinin batmaması için parmak uçlarında sekerek yürüyordu. – Sayfa 90

İnci Yılmaz Şimşek Kimdir?

1983 yılında Siirt’in Kurtalan ilçesinde doğdu. Üniversiteyi Çukurova Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nde okudu. Mersin, Aksaray ve Adıyaman illerinde görev yaptıktan sonra Lüleburgaz Lisesi’nde görevine devam etmektedir.

Edebiyata olan düşkünlüğü nedeni ile öğretmenliğe devam ederken; Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uzaktan Eğitim Anabilim Dalı, Uzaktan Öğretim Programında yüksek lisansını yaptı. Amerika’daki İllinois Üniversitesi’nde 2014-2016 yılları arasında üç yıl boyunca sunum yaptı. Aynı üniversitenin mezunlar programı dâhilinde her yıl seminer vermeye devam etmektedir. 2021-2022 eğitim öğretim yılı için hazırladığı okur yazarlıkta dijitalleşme konusundaki sunumu kabul edildi. Amerika’daki Illinois Üniversitesi organizatörlüğünde Avrupa, Afrika ve Asya’daki farklı ülkelerle ve İskandinav ülkelerinin önde gelen üniversitelerinin öğretim görevlileri ile birlikte çevrimiçi seminerlerde dijital çağda okur yazar olmak konusunu irdeleyecektir. Evli ve iki çocuk annesi olan İnci Yılmaz Şimşek; Hükümsüz Kimlikler, Ölümüne Aşk, Öğretmenler İçin Yaratıcı Yazarlık El Kitabı, Şen Yuva, Kayıtsız Kimlikler kitaplarının yazarıdır. Halen çeşitli dijital ve basılı dergilerde öyküleri yayınlanmaktadır.

İnci Yılmaz Şimşek kitaplarımı temin için:

Kitapyurdu

Beşinci Sanat