Novelius Edebiyat Öykü Seçkisi: İlkyazdan Düşenler

KİTAP

Novelius Edebiyat Öykü Seçkisi: İlkyazdan Düşenler
Yayınlanma: Güncelleme: 110 views

Novelius Edebiyat platformunun kurucusu, yazar Mehmet Bahçeci’nin derlediği “İlkyazdan Düşenler” yirmi yazardan yirmi öyküyü bir araya getiriyor. Nihan Aydar’ın editörlük görevini üstlendiği ve “romanoku yayınları”nın yayımladığı kitabın kapak tasarımında yine Gökhan Başpınar imzası dikkat çekiyor. 

Acıdan sevince, aşktan ölüme uzanan birçok farklı temanın işlendiği öyküleri kaleme alan yirmi yazar şu isimlerden oluşuyor: Recep Kayalı, Erdinç Gültekin, Ümit Yaban, Uğur Karabürk, Mehmet Bahçeci, Semih Sözen, Arzu Anlar Saraç, Elmas Tunç, Kübra Öznur Çelik, Burak Akbaş, Onurcan Irmak, Uğur Ünen, Nevin Ulusoy, Üzeyir Karahasanoğlu, Turgay Çumak, Emre Bozkuş, Ruhşen Doğan Nar, Rabia Coşgun, Yakup Özdemir, Ahmet Furkan Demir.

 

ARKA KAPAKTAN: 

Okuyan, düşünen, yazan insanların dijital dünyadaki uğrak noktası hâline gelen Novelius Edebiyat şimdi de ilk öykü seçkisiyle yola çıkmanın heyecanını yaşıyor.

İlkyazdan Düşenler yirmi yazarın aşktan ölüme, öfkeden özleme, mizahtan hüzne uzanan yirmi öyküsüyle tıpkı ilkyaz gibi esiyor, serinletiyor, yakıyor, ferahlatıyor…

Kadim coğrafyamızın acılarını, sevinçlerini, coşkusunu incelikli kalemlerinin süzgecinden geçiren yazarlarımız, okurlarını yaşama, umuda ve ilkyazın tüm renklerine sarılmaya davet ediyor.

İlkyazdan Düşenler

Yayınevi               : Romanoku Yayınları

Derleyen               : Mehmet Bahçeci

Editör                   : Nihan Aydar

Kapak Tasarımı   : Gökhan Başpınar

Türü                      : Öykü

Basım Tarihi         : Haziran 2024

Sayfa Sayısı           : 117

ISBN                     : 978-625-94583-2-8

 

Derleyen:

Mehmet BAHÇECİ, eğitimci bir ailenin ikinci çocuğu olarak 1980 yılında Sinop’ta dünyaya geldi. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra yerleştiği İstanbul’da insan kaynakları profesyoneli olarak çalışmaktadır. İnceleme, röportaj ve öykü türlerindeki çalışmaları çeşitli dergi ve edebiyat platformlarında yayımlandı. Ocak 2022’de dijital yayıncılık yapan Novelius Edebiyat platformunu kurdu. Modern Bildungsroman olarak da nitelenen ilk romanı İçimdeki Yangın Şubat 2023’te yayımlandı. Novelius Edebiyat Öykü Seçkisi: İlkyazdan Düşenler, derleyiciliğini üstlendiği ilk öykü seçkisidir.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.