Melda Vatancı’nın Kaleminden, “YANILTICI KURGULAR”

/ 11 Mayıs 2022 / 165 views / yorumsuz
Melda Vatancı’nın Kaleminden, “YANILTICI KURGULAR”

Yazar Melda Vatancı’nın yazdığı “Yanıltıcı Kurgular'” adlı öykü kitabı Edebiyatseverlerle buluştu.

Yanıltıcı Kurgular kitabı ezoterik bir öykü olmakla birlikte içinde Sonsuzluk ekseni adlı fantastik bir hikaye de bulunan insanlarin dünya hakkında sorgulaması ve düşünmesini sağlayan bir kitaptır.

Tanıtım Bülteninden

YANILTICI KURGULAR
Melekler, insanlar arasında üstünlük sembolü olan tüm değerleri yıkmak isteyerek “Yok olsun tüm statükolar ve bir dilenciyle kralın eşit olduğunu herkes bilsin,” diyorlardı.
Şeytanlar ise “Kralın oturduğu taht altından mı yoksa gümüşten mi olmalı?” tartışması yaparken bir taraftan da “Krallar cellatlarına emir vererek öldürtsünler kendilerine tapmayanları ve sustursunlar bilge insanları.” sözleriyle, tüm caniliklerini ortaya koyuyorlardı.
İyi ve kötü arasındaki bu bitmez tükenmez savaş, insanlık tarihi boyunca, milyonlarca kurban verilmesine neden olmuştu. Zaferin hangi taraf için yakın olduğu henüz belli olmasa da her iki taraf da kendisinin kazanacağından kesin olarak emindi.
O gün geldiğinde herkes susacak ve gökyüzü, muzaffer olanı fısıldayacaktı yeryüzüne.

SONSUZLUK EKSENİ
“Senin kadar inatçı birini görmedim. Buradan o kadar çok kişi gelip geçti ki sonunda hayali cesetlerden başka bir şey kalmadı. Peki sen nasıl bir hatıra bırakacaksın bu düşler diyarına?”
“Bu dünyadan gelip geçenler ne hatıra bıraktılar ki? Sanat eserleri, mimari yapılar ya da kurulup-yıkılan devletler ve şirketler inşa edilse de burası için geçersiz işler öyle değil mi?”
“Elinde maddi bir şey olmadığını biliyorsun. İçindeki maneviyatla ne yapacağını çok iyi düşün ve daha sonra buraya tekrar gel, bekliyorum.”

Melda Vatancı Kimdir?

Melda Vatancı, 1993 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Adnan Menderes Üniversitesi, Uluslararasi İlişkiler bölümünden mezun oldu. Mezuniyetten sonra Ingiltere’deki London School of Commerce okulunda dil eğitimi aldı. Bu ülkede 3 yıl yaşadıktan sonra Turkiye’ye döndü. İlk kitabı olan Renksiz Dünya Hikayesi adlı kitabını çıkarttı.

Beşinci Sanat