Marmara Adası’nda “Edebiyat Günleri” başlıyor

/ 27 Temmuz 2022 / 269 views / yorumsuz
Marmara Adası’nda “Edebiyat Günleri” başlıyor

Marmara Adası Edebiyat Günleri 5 Ağustos’ta başlıyor. Birçok yazar ve şair 5-6-7 Ağustos tarihlerinde Marmara Adası Edebiyat Günleri’nde bir araya gelecek.
Türkiye edebiyatında önemli bir yere sahip olan Marmara Adası’nda 5-6-7 Ağustos tarihlerinde yazar ve şairler Marmara Adası Edebiyat Günleri’nde bir araya gelecek.

1950 ve 60’larda Edip Cansever’den Yaşar Kemal’e pek çok yazar ve şaire ev sahipliği yapan Marmara Adası’nda üç gün sürecek Marmara Adası Edebiyat Günleri, Ada’nın edebiyat geleneğini yaşatmak için atılan bir adım.

Marmara Adası Edebiyat Günleri’nde Ahmet Ümit, Aslı Perker, Barış Müstecaplıoğlu, Fuat Sevimay, Gaye Boralıoğlu, H. Can Yücel, İnci Aral, İsmet Değirmenci, Müge İplikçi, Orhan Alkaya, Oya Baydar, Pelin Batu, Sabâ Altınsay, Tuna Kiremitçi ve Turhan Günay edebiyatseverler ile Marmara Adası merkez, Gündoğdu ve Çınarlı’da buluşacak. Etkinliğin posteri Marmara Adası’nda yaşayan değerli şair ve ressam İsmet Değirmenci imzası taşıyor.

Marmara Adası Edebiyat Günleri, Ada’yı seven, Ada için emek veren, Marmara Adalar Belediyesi, Marmara Adası Dostları, Galimi Çınarlı Kırsal Kalkınma ve Turizm Derneği ve Gündoğdu Köyü Güzelleştirme Derneği’nin ortak çalışmalarıyla, ilk kez düzenlenmektedir.

Kaynak : yirmibirmart.com