Kristóf Baráti CRR’de

/ 11 Temmuz 2022 / 176 views / yorumsuz
Kristóf Baráti CRR’de

Kendi neslinin ve gelecek kuşakların en yetenekli kemancılarından biri olarak gösterilen Kristóf Barati, 14 Temmuz’da Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde konser verecek.

CRR Konser Salonu’nda sezon boyunca dünyaca ünlü orkestra ve solistleri ağırlayan CRR Konser Salonu Genel Sanat Yönetmenliği, bu kez Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşacak. Orkestra şefi Murat Cem Orhan yönetimindeki CRR Senfoni Orkestrası, çağımızın en önemli keman virtüözlerinden Kristóf Baráti’ye eşlik edecek. 14 Temmuz’da gerçekleşecek konser, saat 21.00’de başlayacak.

2014 yılında Macaristan’ın en büyük kültürel ödülü olan Kossuth Ödülüne değer görülen Kristóf Baráti, Murat Cem Orhan şefliğinde CRR Senfoni Orkestrası ile birlikte Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sahne alıyor. Konserin ikinci yarısında Mussogrsky’nin Bir Sergiden Tablolar adlı eseri seslendirilirken Atakan Kızıltan ‘ın yapay zeka algoritmalarıyla hazırladığı görsel şov izleyiciyle buluşuyor.

Kristóf Baráti hakkında

Ünlü kemancı Ida Haendel tarafından kendi nesli ve gelecek kuşakların en yetenekli kemancılarından ve gerçek bir solist olarak adlandırılan, 2016’da Verbier Festivalinde Bach’ın Solo Sonat ve Partitalarının televizyondan da yayımlanan performansıyla büyük bir çıkış yapan Baráti, aynı yıl Beethoven, Stravinsky ve Prokofiev konçertolarını Londra, Şanghay ve St. Petersburg’da seslendirmek üzere Gergiev’den davet aldı.

Etkinlik Linki:

Biletix