Korku Filmi “Alem-i Cin 3: Salgın” Gösterimde

/ 26 Ağustos 2022 / 368 views / yorumsuz
Korku Filmi “Alem-i Cin 3: Salgın” Gösterimde

ÖzdilekPark İstanbul’da, 25 Ağustos’ta özel gösterimi yapılan korku filmi “Alem-i Cin 3: Salgın” seyirciyle buluşuyor.

Dünyayı tehdit eden cin salgınını durdurmaya çalışan bir adamın yaşadıklarını konu alan “Alem-i Cin 3: Salgın”, 65 şehir ve 209 lokasyonda gösterimde olacak. Filmin yapımcılığını Onur Yaprakçı ve Yaren Oktay üstlendi. Yönetmen koltuğunda Gökhan Arı’nın oturduğu filmin senaryosu ise, Alper Kıvılcım ve Özgür Bakar’a ait. Bilindiği gibi Özgür Bakar, “Alem-i Cin” ve devam filmi “Alem-i Cin 2” filmlerinin yönetmenliğini de yaptı.

Edinilen bilgiye göre “Alem-i Cin 3: Salgın”, Kütahya/Simav ve Pazarlar ilçesinde 22 ayrı mekânda çekildi. Çekimlerin iki hafta sürdüğü filmde, yerel halktan da figüran olarak oynayanlar oldu. Oyuncu kadrosu ise şöyle: Ulukan Ağdaş, Dilara Ilgaz, Bulut Genç, Naz Gedik, Yaren Oktay, Nilay Koçak, Yurdaer Tosun, Mehmet Tekkanat ve Nilay Koç gibi isimler yer alıyor.

“Alem-i Cin 3: Salgın”da, cinci hoca rolüyle dikkat çeken Mehmet Tekkanat bir soru üzerine, “Filmdeki rolüm, bugüne kadar oynadığım rollerden farklıydı. Karakteri tanımadan, hissetmeden rol yapılmaz. Rolüme hazırlanırken Üsküdar’da bir cami hocasıyla görüştüm. Bu görüşme çok yararlı oldu. Oynarken kendimi role öyle kaptırmışım ki, bi ara kendimi kötü hissettiğimi fark ettim. Korku filmi meraklılarına şiddetle öneriyorum” şeklinde konuştu.

Haber: Ahmet Zeki Yeşil

Benzer Konular
Kar ve Kış Ülkesi / Ertekin Oruçoğlu
  Kars Öyle güzel ölürüm artık Beyaz uykusuz uzakta Kars çocuklarında Kars’ı Ölüleri yağan karda Donmuş gözlerimin arası Sen küçüğüm sımsıcak Ne derler ona- bu kızakta Boyuna türküler yakıyorsun ya..
Gülten Doğruyol İncesu’nun “Durmadan” Şiiri, Our Poetry Archive’de Ayın Şiiri Seçildi.
Uluslararası bir kuruluş olan Our Poetry Archive’de Şair Gülten Doğruyol İncesu’nun “Durmadan” adlı şiiri ayın şiiri seçildi. “Seslendim Uyuyordu Dünya” , “Ilgıt” , “Yürek Kuyusu”, “Merhaba Mavi” adlı şiir, “Mendil”..
“Hakikat Ateşi Hallac-ı Mansur” 10 Mart’ta Caddebostan Kültür Merkezi A Salonu’nda!
Bahtiyar Engin’in eşsiz performansıyla Hakikat Ateşi “Hallaç-ı Mansur” 10 Mart’ta CKM A salonunda. Hakikat Ateşi Hallac-ı Mansur Oyun Özeti Yer Abbasi Devleti’nin başkenti Bağdat. Saçı sakalı ağarmış, kıyafetleri parçalanmış, kan..
Ulusal Fotoğraf Yarışması “Memleketimden İnsan Manzaraları”
Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, evrensel şair Nazım Hikmet’in “Memleketimden İnsan Manzaraları” eserinden hareketle bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Doğumunun 121. yılında, büyük ustanın başyapıtı “Memleketimden İnsan Manzaraları”, edebî zenginliği,..
“Cumba Fanzin” 40. Sayısı çıktı.
“Sanat Varsa, Hayat Vardır!” anlayışı, bağımsız ve özgür yayıncılık ilkesiyle yayınlanan Cumba Fanzin’in 40. sayısı  çıktı. Tanıtım Metni: Editörlerimizden Salim Nuri Cengiz’in hazırladığı “Nilgün Marmara” dosyası, Genel Yayın Yönetmenimiz Deniz..

Yorum yaz