KEREM GÖRSEV Trio & SEDEF ERÇETİN / CHAMBER JAZZ

/ 29 Mart 2021 / 124 views / yorumsuz
KEREM GÖRSEV Trio & SEDEF ERÇETİN / CHAMBER JAZZ

02 Nisan 2021 18:30

BU ETKİNLİĞİ ONLINE İZLEMEK İÇİN; https://online.zorlupsm.com/

Ülkemizin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev ve viyolonsel sanatçısı Sedef Erçetin kontrbasta Volkan Hürsever, davulda Ferit Odman’dan oluşan Kerem Görsev Trio ile Chamber Music projesi kapsamında Zorlu PSM’de!
Yurt dışında Marciac Caz Festivali ve Hırvatistan’da konser, Mezzo TV için konser çekimi yapan Kerem Görsev Trio & Sedef Erçetin / Chamber Music, 2010 yılından günümüze kadar Kerem Görsev bestelerinden oluşan repertuar ile Chamber Jazz konslerleri veriyor.

Kerem Görsev

1995 senesinden günümüze kadar 18 albüm kaydı yapan sanatçı, trio için düzenlediği bestelerinden, filarmoni orkestrası aranjmanlarına kadar akustik jazz müziğinin farklı formatlarını dinleyenleri ile paylaşan Kerem Görsev, New York, St Petersburg, Londra, Los Angeles ve İstanbul’da yaptığı kayıtlar, ülkemizde caz müziğinin geniş bir dinleyici topluluğuna ulaşmasını mümkün kıldı. Yurt dışında Pescera, Vilnius, Umbria , Bishkek Jazz ve Marciac Jazz festivali gibi prestijli sahnelerde performans veren Kerem Görsev, ülkemizde de yoğun bir konser programı dahilinde çalışmalarını sürdürmekte. Ünlü müzik televizyonu Mezzo TV kayıtları için bir performans veren Kerem Görsev Trio, uluslararası eleştirmenler tarafından da büyük beğeni kazandı ve Avrupa’da da önemli sahnelerde performans gösterdi. 2018 yılının Mart ayında “After The Hurricane” albümünü, 2019’da ise Ernie Watts ile imza attığı “Perfect Balance”ı yayınlayan Kerem Görsev, ağırlıklı olarak kendi bestelerinden oluşan bir repertuvarla sahne alarak artık her konserde bir standart haline gelen dinamik performansı ve yüksek enerjisi ile müzikseverlere caz dolu bir deneyim yaşatmaya devam ediyor.

Sedef Erçetin

İstanbul’da doğan Sedef Erçetin Atala, altı yaşında Belediye Konservatuvarı’nın Piyano Bölümü’ne kaydoldu. Öğrenimini İstanbul Devlet Konservatuvarı’nın Viyolonsel Bölümü’nde devam etti. Daha sonra, Ecole Normal Superieur de Musique’in yüksek bölümünü kazanarak buradan jüri özel ödülü ile mezun oldu.

2010 senesine kadar Paris’te yaşayan Sedef Erçetin, Théatre du Chatelet, Salle Gaveau, Opéra de Lyon, Zenith gibi prestijli salonlarda içinde bulunduğu gruplarda solist olarak yer almıştır. Pavarotti’nin Paris’teki Bercy konserinde Avrupa Solistler Orkestrası’nın bir üyesi olarak yer alan Erçetin, Diana Krall, Sacha Rozhdestvensky, Juan Carlos Caceres, Gerardo Di Giusto, Ayla Erduran gibi büyük isimlerle konserler vermiştir.

Kerem Görsev – Piyano

Sedef Erçetin – Viyolonsel

Volkan Hürsever – Kontrbas

Ferit Odman – Davul

Detaylı Bilgi :

https://www.zorlupsm.com/tr/etkinlik/kerem-gorsev-trio-sedef-ercetin-chamber-jazz

Kaynak :

https://kultursanat.istanbul/tr/