Eğitimci Yazar İnci Yılmaz Şimşek’in Kaleminden – Hükümsüz Kimlikler

/ 17 Mart 2022 / 207 views / yorumsuz
Eğitimci Yazar İnci Yılmaz Şimşek’in Kaleminden – Hükümsüz Kimlikler

Hükümsüz Kimlikler İnci Yılmaz Şimşek 2021 ocak ayında çıkardığı ilk kitabıdır. Kapak fotograf ve grafik sanatçısı Gönül Yılmaz’a, editasyon ve mizanpajı 2kare Ajans’a ait olan kitap, Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık’tan çıktı.


Eğitimci yazar İnci Yılmaz Şimşek Hükümsüz Kimlikler kitabı için; “Her gün yanından geçip gittiğimiz, öldüğünde sadece istatistiki rakamlar olarak görülen, hayatın içinde var olan fakat kimsenin görmediği, fark etmediği insanların hikayesi… Bizim belki de beddua ettiğimiz hayatlarımıza sahip olmak için dua eden insanların hikayesi. Hükümsüz Kimlikler küçük harfle yazılan sıradan isimlerin hikayesi. İnşaat işçisi Ahmet, gündelik ev temizlik işçisi Piraye, atama bekleyen öğretmen Yılmaz, ev hanımı Zeynep, ayakkabı boyacısı Boran ve atık kağıt toplama işçisi Önder’in hikayesi sizleri bekliyor, Hükümsüz Kimlikler adlı kitapta sizleri bekliyor. Hükümsüz Kimlikler’i okuduğunuzda karakterlerle birlikte iş arayacak, umutlanacak, iş bulacak ve ilk paranızı kazanmanın hazzını, eve ekmek götürebilmenin değerini sizler de yaşayacaksınız.” şeklinde konuştu.

Hükümsüz Kimlikler arka kapak tanıtım yazısında “Zülzine” ve “Bu Aşk Burada Bitmez” kitaplarının yazarı Eğitimci-yazar Nefise Serra, “Muhteşem bir duygu aktarımı, harika bir kalem. Kenarından geçip gittiğimiz dünyaları fark etmek için mutlaka okumalısınız.” Şeklinde not düştü.

Hükümsüz Kimlikler öykü kitabından en çok beğeni alan, en çok paylaşılan bir kaç alıntı:

“Bir güne sığdırmışlardı bir ömürlük hayalleri.”

Hükümsüz Kimlikler / s. 33

“Kaç yıl geçmişti yaşanmamış, yaşantıdan sayılmamış, hesaba katılmamış? Hatırlamıyordu, bırakmıştı saymayı günleri, ayları….”

Hükümsüz Kimlikler / s. 73

“Zaman akıp giderken ellerimizin arasından, parmaklarımızdan aslında tüm bedenimizden bir şeyler alıp götürüyor.”

Hükümsüz Kimlikler / s. 93

“Ahh.. Martılar.. Şimdi hangi şarkıyı süslüyordur gülüşleri…”

Hükümsüz Kimlikler / s. 102

“Annesiz her çocuk biraz eksiktir ve erken büyümüştür.”

Hükümsüz Kimlikler / s. 197
İnci Yılmaz Şimşek Kimdir?

Eğitimci Yazar İnci Yılmaz Şimşek, 1983 yılında Siirt’te doğdu. Çukurova Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği ve Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerinde lisans eğitimi aldı. 2014 yılından beri Urbana, Champaing’de bulunan Illinois Üniversitesi’nin düzenlediği seminerlere katılmakta. Mülteci çocukların eğitimi, mülteci kadınların sorunları, toplumda kadının yeri, kadın ve siyaset, teknolojinin eğitime entegre olması, sanat eğitiminin önemi gibi konularda sunum yaptı. Bu yıl sunum konusu olarak okur yazarlıkta dijitalleşme hakkında dünyanın farklı yerlerinden bir araya gelen, yaklaşık 40 eğitimciye etkileşimli sunum yaptı.

Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uzaktan Öğretim alanında yüksek lisansını tamamladı. Yaratıcı yazarlık üzerine çevrimiçi eğitimlere katıldı. 2019 yılından beri öğrencilerine yaratıcı yazarlık eğitimi vermekte, çeşitli basılı ve dijital dergilerde süreli öyküler yazmakta, kadın yazar adaylarına yardım amaçlı yazar koçluğu yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Edebî Eserleri:

1- Hükümsüz Kimlikler, (Öykü) Ocak 2021, Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık
2- Ölümüne Aşk, (Roman) Mart 2021, Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık
3- Öğretmenler İçin Yaratıcı Yazarlık El Kitabı, (Etkinlik) Haziran 2021, Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık
4- Şen Yuva, (Öykü) Eylül 2021, Gülnar Yayınları
5- Bizim için Toplum, Eylül 2021, Sarmaşık Yayınları (24 yazardan 24 öykü, kolektif kitapta lösemi temalı 1 öykü ile yer aldı.)
6- Kayıtsız Kimlikler, (Roman) Aralık 2021, Gülnar Yayınları
7- Unregistered İdentities, (İngilizce-Roman) Mart 2022, KDP Amazon Publishing

“Hükümsüz Kimlikler”, “Ölümüne Aşk”, “Öğretmenler için Yaratıcı Yazarlık El Kitabı”, “Şen Yuva” ve “Kayıtsız Kimlikler”  kitaplarımı temin için
⬇️⬇️⬇️
https://m.kitapyurdu.com/index.php?route=products/search&filter_name=inci%20yilmaz%20simsek

İnci Yılmaz Şimşek
İnci Yılmaz Şimşek

Eğitimci / Yazar

Beşinci Sanat