Ediz Servan Erdinç’in “Hedik” İsimli Şiiri Uluslararası ATUNİS GALAXY POETRY’de

Ediz Servan Erdinç’in Hedik adlı şiiri Ceren Direk’in İngilizce çevirisiyle, Belçika’da şair Agron Shele tarafından emek verilen Uluslararası ATUNİS GALAXY POETRY’de yayımlandı. Ediz Servan Erdinç (Türkiye) 1 Nisan 1994 yılında..

Ediz Servan Erdinç’in “Hedik” İsimli Şiiri Uluslararası ATUNİS GALAXY POETRY’de
Yayınlanma: Güncelleme: 233 views

Ediz Servan Erdinç’in Hedik adlı şiiri Ceren Direk’in İngilizce çevirisiyle, Belçika’da şair Agron Shele tarafından emek verilen Uluslararası ATUNİS GALAXY POETRY’de yayımlandı.

Ediz Servan Erdinç (Türkiye)

1 Nisan 1994 yılında Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde dünyaya gelen Ediz Servan Erdinç, lise 1. sınıfın sonuna kadar eğitimine Bismil’de devam etti. Daha sonra ailesiyle birlikte İzmir’in Karşıyaka ilçesine taşınmak zorunda kaldı. Eğitimine bir yıl ara vermek zorunda kaldı. Daha sonra ailesiyle birlikte Diyarbakır’ın merkez ilçesinde bulunan Bağlar’a yerleşti. Bağlar’daki Birlik Lisesi’ne kaydoldu. Buradan mezun olduktan sonra Siirt Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde okudu. Üniversiteden mezun olduğu 2019 yılında ilk şiir kitabı ‘Lâ Dilruba’ (Gözlerin Mavi Dua) ​​yayımlandı. İki yıl sonra ilk romanı Zamandan Önce yayımlandı. İran’da çıkan ‘Ghoroob’ (Gurub) (Gün Batimi) dergisinde ‘Anlıyorum’ adlı şiiri Farsça ve Azerice Türkçe olarak yayınlandı ve Kıbrıs’ta yayınlanan Tek dergisinde birçok şiiriyle yer aldı. Çeşitli gazete, dergi, fanzin ve internet portallarında şiirleri, mektupları ve çalışma eleştirileri yer aldı. Aruz vezni, hece vezni, Batı nazım şekilleri ve serbest üslupla şiirlerini yazan Erdinç, Osmaniye Şairler-Şairler-Yazarlar Derneği’nin 2021 yılında düzenlediği 24. Uluslararası Geleneksel Ekmek Ödüllü Şiir Yarışması’nda Münevver Kara Anı Özel Ödülü’nün de sahibi oldu. ‘Senden Aldı’ şiiri uygun görülmüştür. Pek çok şiir yarışmasında ya finale kalmayı, ya da ilk 10’a girmeyi başardı. Ediz Servan Erdinç aynı zamanda editörü, Derin dergisinin kurucusu ve Şehir Siirt Haber Ajansı’nda köşe yazarlığı yapmaktadır. Farklı kişiler tarafından seslendirilen bazı şiirlerini YouTube üzerinden dinleyebilirsiniz.

Eserleri: Şiir – La Dilruba (Gözlerin Mavi Dua)
​​Mektup – Ece Ayhan Çağlar’a Mektup
Roman – Zamanından Önce
Ödüller : Münevver Kara Anma Özel Ödülü

Hedik

Ayağımı alıyor bu mevsim,
Sen neredeysen onları da alıyor.

Şehrin sütunlarında göçten arta kalan bir gökyüzü,
lirik düşünüyorum gözlerini.

Birazdan akşam olacak ruhum,
ağaçlardan sağduyu öğreniyorum.

Yağmur yağarken bile güzelsin.

İngilizce’ye çeviren: Ceren Direk

[button url=”https://atunispoetry.com/2023/05/19/ediz-servan-erdinc-turkey/” target=”true” text=”Atunis Galaxy Poetry ” class=”mavi” size=”none”]

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.