Dr. Öğretim Üyesi Yakup Yaşar’ın sunumuyla ‘Mizah Yazarlığı’ söyleşisi.

/ 29 Mart 2022 / 157 views / yorumsuz
Dr. Öğretim Üyesi Yakup Yaşar’ın sunumuyla ‘Mizah Yazarlığı’ söyleşisi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Öğrencilerin genel bilgi ve görgülerini artırmak, onları mezuniyet sonrası hayata hazırlamak amacıyla Üniversite yönetimi, öğrenci konseyi ve öğrenci toplulukları işbirliği ile çeşitli konferans, seminer, şiir ve müzik dinletisi gibi çeşitli etkinlikler tertip etmektedir.

Bu kapsamda, KMÜ Sinema ve Tiyatro Topluluğu ‘MİZAH YAZARLIĞI’ adlı söyleşiyi Dr. Öğretim Üyesi Yakup Yaşar‘ın sunumuyla 31 Mart 2022 Perşembe günü saat 14:00’de SKS 2 nolu salonda gerçekleştirecektir.

Yakup Yaşar Kimdir?

İlköğretim eğitimini İzmir Aliağa Fatih İlköğretim Okulunda okul ikinciliği ile tamamlayan yazar, lise öğrenimini Aliağa Süper Lisesinde birincilikle bitirdi. Lisans diplomasını Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde başarılı bir derece ile elde etti. 2010 yılında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüne Araştırma görevlisi olarak atandı. 2011-2017 yılları arasında Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde Bütünleşik Doktora öğrenimi gördü. 2017 yılında Doktora unvanı alan Yaşar 2019 yılından bu yana Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

“Gerçek Sanrı” başlıklı romanının yanı sıra oyun ve öyküler de kaleme alan Yakup Yaşar’ın diğer eserleri

1) Küfürsüz Küfredenler
2) Gitmeyi Beklerken
3) Ben ve Ben
4) Savaş ve Çocuk
5) Hiçbiryerdekiler
6) 20. Yüzyıl İngiliz Romanında Mizah ve Hiciv