Deniz ve Ötesi Sergisi Rahmi M. Koç Müzesi’nde Açıldı

/ 11 Haziran 2022 / 249 views / yorumsuz

Yer: Rahmi M. Koç Müzesi
Tarih: 7 Haziran – 11 Eylül 2022

Deniz ve Ötesi Sergisi Rahmi M. Koç Müzesi’nde Açıldı

Türkiye’nin ilk ve tek sanayi müzesi Rahmi M. Koç Müzesi, İtalyan ressam Lorenzo Mariotti’nin “Deniz ve Ötesi” sergisine ev sahipliği yaptı.

Denizcilik konusundaki uzmanlığını tablolara yansıtan Mariotti’nin 33 yağlı boya eserinden oluşan sergi, 11 Eylül 2022’ye kadar ziyaret edilebilecek. Denize ait her şeyi günlük hayattan enstantaneler ile sunarak, sanatseverleri farklı deneyimlere ortak ediyor. Denizcilik konusundaki birikimini İtalyan Deniz Kuvvetleri’ne ait efsanevi eğitim gemisi Amerigo Vespucci’de bölüm başkanı olarak görev yaptığı yıllarda edinen sanatçı, mimariden manzaraya, natürmorttan portreye kadar geniş bir yelpazede, ahşap veya tuval üzerinde yağlı boya ve sulu boya çalışıyor.

Türkiye’nin ilk ve tek sanayi müzesi Rahmi M. Koç Müzesi, İtalyan ressam Lorenzo Mariotti’nin “Deniz ve Ötesi” sergisine ev sahipliği yapıyor. Mimariden manzaraya, natürmorttan portreye kadar geniş yelpazede üretim yapan sanatçı, 33 yağlı boya eserden oluşan sergi ile deniz tutkunlarını farklı deneyimlere ortak ediyor.

“Deniz ve Ötesi” sergisi, 11 Eylül 2022’ye kadar ziyaret edilebilecek.

Lorenzo Mariotti kimdir?

 

Roma’da doğan Lorenzo Mariotti, Klasik Antik Çağ eğitiminin ardından inşaat mühendisliği alanında doktora yaptı. İtalyan Deniz Kuvvetleri’ne ait efsanevi eğitim gemisi Amerigo Vespucci’de bölüm başkanı olarak görev yapan Mariotti’nin her daim büyük merak duyduğu resimle yolu ise Maria Luisa Iannetti ile tesadüf eseri tanışmasıyla kesişti. Birçok karma sergide yer alan sanatçı, ilk kişisel sergisini 2009 yılında açtı. Mimariden manzaraya, natürmorttan portreye kadar geniş bir yelpazede üretim yapan sanatçı, ahşap veya tuval üzerinde yağlı boya ve sulu boya çalışıyor.