Bayram Sarı’nın kaleminden, ‘Mimozalar Çürürken’

/ 15 Mart 2022 / 102 views / yorumsuz
Bayram Sarı’nın kaleminden, ‘Mimozalar Çürürken’

Edebiyatist Yayınlarından çıkan “Mimozolar Çürürken” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Bayram Sarı tarafından kaleme alınmıştır.

Tanıtım Bülteninden:

“Geçmişin özlemini çeken hasta ruhlu iki aşığız biz;
inan bana, bir fahişe ile sahtekarın aşkı daha edebidir.
Zaman bizi beklemedi.
Sen ve ben iki ayrı yolda gidiyoruz, işte bu yüzden
gerçek aşkı hep yaşayacağız.
Her karşılaşmamızda yeniden canlanacak aşk.
Kısacık bir anda tüm yaşamı sevgimizle dolduracağız;
sonra yeniden ayrılacağız, belki yıllarca görüşmeyeceğiz.
Ama bir düşün: ne tatlı ne ihtiraslı buluşmalar bizi bekleyecek.
Hayal ettiğimiz mutlulukları kaybetmeyeceğimizi bileceğiz…”

“…Ölüme isyan ettiğim anlar oluyor bazen. Genç ölüler üzüyor beni, yaşanmamış yılları yüzünde taşıyan genç ölümler. Âşık olamamış, çocuk sevgisini tadamamış, dünden yarına geçerken gününü kaybetmiş genç ölümlere, döktüğüm sularda gözyaşlarım da olmuştur her zaman. Yaşananlar çoğu zaman yansıyor ölü yüzlere…”

Mimozalar Çürürken / Bayram Sarı

Kitap Adı : Mimozolar Çürürken
Yazar : Bayram Sarı
Yayınevi : Edebiyatist
Hamur Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 120
Ebat : 13,5 x 21
İlk Baskı Yılı : 2021
Baskı Sayısı : 1. Basım
Dil : Türkçe

Seçkin kitabevleri ve başta D&R olmak üzere tüm online satış sitelerinde…

“… Rakı maviydi, gece ve aşk siyah. Kentin ortasından geçen su karanlıktı, akarken zamanı da beraberinde sürüklüyordu; kıyısında durmuştum, yaşamın kaynağına gitme düşleri kuruyordum. Yenileceğimi anlamam için işaretleri takip etmeme gerek yoktu, yaşadıklarımı tutkulu cümlelerle, ayrıntılara girerek anlattığımda, önce tüm bunlar inanılmaz gelmişti sana, sonra sıkıldığını, rahatsız olduğunu gözlerin söyledi. Sorduğun sorular kesildi ve yoğun bir sessizliğin ortasında yalnızlığımı hissettirmelerin başladı. Uyumluların umutsuz bulduğu direnişleri yüreğimde büyütmüştüm ve şehir utancını hep polis sirenleri, tabanca patlamaları, gaz bombaları ve ezan sesleriyle saklıyordu…”

Mimozalar Çürürken / Bayram Sarı

“… Metro sırasındaysa pis kokulu bitimsiz bir izdiham vardı. İkide bir önlerine çıkan reklam panoları kadar sıkıcı, kötü bir hikâye daha anlatabilmek için göz ucuyla sizi izleyip kolunuzdan çekiştiren mutsuzlar yerlerini almıştı. Birinin size yaslanıp yaslanmayacağına dair belli belirsiz bir endişe hissetmemek olanaksızdı. Bir kadına yer vermemeye karar veren ve bu yüzden ondan nefret eden bir adam, kendisine yer vermediği için adamdan nefret eden bir kadın neredeyse silahlarını çekecekti. En kötüsü de nefeslerin burunlarda başlattığı pis hayal oyunları ve insan vücutlarını saran eski giysiler vardı. (…) Terleyen, üşüyen, kokan, yorgun, endişeli! Bu insanların yaşadığı, çiğ renkleri barındıran yırtık duvar kâğıtlarıyla döşenmiş odalarını hayal etti: Küveti olmayan banyoları, kasvetli koridorları, binaların… “

Mimozalar Çürürken / Bayram Sarı