Attilâ İlhan Edebiyat Buluşmaları 15 Haziran’da Şişli’de

/ 13 Haziran 2022 / 241 views / yorumsuz

Kestiremedik ne yaptığımızı kim olduğumuzu sanki bir tesbih koptu tane tane savrulduk köy köy bucak bucak memleket memleket.

Attilâ İlhan 

Attilâ İlhan Edebiyat Buluşmaları 15 Haziran’da Şişli’de

Attilâ İlhan, doğumunun 97. yıldönümünde “Attilâ İlhan Edebiyat Buluşmaları” kapsamında 15 Haziran tarihinde Atilla İlhan Vakfı ve Şişli Belediyesi işbirliği ile düzenlenecek olan etkinlikte anılacak.

15 Haziran Çarşamba günü Şişli Belediyesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleştirilecek olan Attilâ İlhan Edebiyat Buluşmaları’nın teması “Bir Kere Doğmuşum / Ölmek Yasak” olarak açıklandı.

Yapılan açıklamaya göre, etkinlikte Attila İlhan’ın toplumcu gerçekçi şiir anlayışının etkili olduğu evre, bireyin kendi varlığını ve evrendeki yerini sorguladığı evre ve neoklasik dönem olarak 3 farklı dönemde şekillenen yazım serüveni konuşulacak.

“Attila İlhan ve Sanat” konusunun tartışılacağı ilk oturumun moderatörlüğünü Doğan Hızlan gerçekleştirecekken, Gülten Dayıoğlu, Nedret Çatay, Dr. Çilem Tercüman, Metin Celal katılım sağlayacaktır.

“Dijital Dünyadaki Gelişmeleri Edebiyata Etkisi” başlığıyla gerçekleştirilecek olan ikinci oturumun moderatörlüğünü ise, aynı zamanda projenin koordinartörlüğünü de yürüten, Prof. Dr. Yakup Çelik yapacak. Bu oturumun konuşmacıları ise; Prof. Dr. Seval Şahin, Haydar Ergülen, Nilay Özer ve Doç. Dr. Didem Ardalı Büyükarman.

PROGRAM

Tarih: 15 Haziran Çarşamba
Yer: Şişli Belediyesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi
18:00 Kayıt
18:15 Açılış ve konuşmalar

1.OTURUM

19.00 – 20.00
Konu: Attila İlhan ve Sanat
Moderatör: Doğan Hızlan
Katılımcılar: Gülten Dayıoğlu, Nedret Çatay, Dr.Çilem Tercüman, Metin Celal

2. OTURUM
20.15 – 21.15
Konu: Dijital Dünyadaki Gelişmeleri Edebiyata Etkisi
Moderatör: Prof.Dr.Yakup Çelik
Katılımcılar: Prof.Dr.Seval Şahin, Haydar Ergülen, Nilay Özer, Doç. Dr. Didem Ardalı Büyükarman

Beşinci Sanat