Altıyedi’nin Dosya Konusu: “Umut”

/ 23 Mayıs 2023 / 60 views / yorumsuz
Altıyedi’nin Dosya Konusu: “Umut”

Altıyedi Sanat Edebiyat Dergisi’nin “Bahar-2023” sayısı (15. sayı), “Umut” başlıklı dosya konusuyla çıktı. Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) tarafından yayımlanan derginin kapak tasarımı Mine Yörük’e ait.

Derginin başyazısında Kürşat Coşgun, özetle “Her bahar yeniden yaşadığımız, yaşatmak istediğimiz iyimserlik iklimini, okuyucularımıza edebiyatın tadıyla harmanlayarak sunalım istedik” ifadelerini kullandı.

Umut” konulu dosyaya Dosyaya Ahmet Özer, Öner Yağcı, Adnan Gerger, C. Hakkı Zariç, İbrahim Karaca, Bora Ercan, Hülya Deniz Ünal, S. İpek Ortaer Montanari, Esra Kahya, Prof. Dr. Cemal Sakallı, Gönül Malat, Ayça Şebnem ve Yunus Aykut Kırbıyık katkıda bulundu.

“Bahar-2023” sayısında öykü/yazı ve şiir türünde ürünleriyle Arzu Anlar Saraç, Üzeyir Karahasanoğlu, Alaaddin Kara, Özcan Temel, Özkan Mert, Fatih Selvi, Doğu Karaoğuz, Ahmet Zeki Yeşil, Ayşegül Bayar, Olcay Karay, Abdullah Yavuz, Turhan Yıldırım, Sevda Orhan, Buket Uçar, Altay Öktem, Levent Karataş, Sabahattin Yalkın, Egemen Berköz, Ferda Balkaya Çetin, Özlem Sat, Dilara İnak, Sude Altay, Kuzey Genç, Öncü Karakaya ve Ercan Şeherli yer aldı.

“Soruşturma” da, “Acılar ve zorluklar içinde geçirdiğimiz şu dönemde yazdığınız eserleri umutlu buluyor musunuz?” sorusunu ise Gaye Keskin, Hakan R. Temiz, Metin Nart, Müzeyyen Çelik, Nihan Feyza Lezgioğlu, Ömer Erdem, Öztekin Düzgün ve Uğur Karabürk yanıtladı. Yeni sayıda ayrıca, Mehmet Bahçeci ile Üzeyir Karahasanoğlu’nun Şenay Eroğlu Aksoy ile yaptığı söyleşi ilgiyle okunacak bir bölüm.

Altıyedi Sanat Edebiyat Dergisi’ni, “altiyedidergi@gmail.com” adresinden, sosyal medya hesaplarından, kitabevlerinden veya Shopier üzerinden temin etmek mümkün.

Benzer Konular
Edebiyat, Kültür ve Sanat Dergisi “Derin Dergi” Çıktı.
Edebiyat, Kültür ve Sanat Dergisi olan Derin dergisinin Mayıs 2023 ÖZEL SAYI’sı ÇIKTI. Hem e dergi hem matbu olarak edebiyat dünyasına hizmet etmek için yola çıkan ve Genel Yayın Yönetmenliğini..
Göle’ de İmece Zamanı Dergisi’nin 8. Sayısı Okurlarıyla Buluştu.
Göle’de İmece Zamanı dergisinin 8. sayısı okuyucusuyla buluştu. Yazı işleri müdürü Öztürk Polat’ı kaybetmenin derin hüznünü yaşayan dergi yönetimi bu sayıyı Öztürk Polat’a adamıştır. Değerli yazarları ve birbirinden zengin içeriğiyle..
”Kadın Emeği ve Kadın Mücadelesi” Dosya Konulu Sancı Dergisi’nin 22. Sayısı Çıktı.
SANCI Kültür, Sanat ve Edebiyat Dergisi’nin Mayıs/Haziran 22. sayısı çıktı. Birçok güncel konuya edebiyat, kültür ve sanat gözüyle bakılan, makalelerle dopdolu olan SANCI, 22. sayısında özellikle ”Kadın Emeği ve Kadın..
Pandabiyat Dergi İlk Sayısı Çıktı
Pandabiyat’ın ilk sayısı, çift kapak tasarımıyla ve PND Kitap etiketiyle yayımlandı. 4 Ocak 2021 tarihinde Pandabiyat web sitesi olarak çıktığımız edebî yolculuğumuza 4 Ocak 2023 tarihinden itibaren yayınevimiz PND Kitap’ı..
Fikir Sanat Ve Edebiyat Dergisi ”ZİL” Okurlarıyla Buluştu.
Fikir Sanat Ve Edebiyat Dergisi Zil’in 30. sayısı okurlarıyla buluştu. 5 yıldan beri okurlarına hizmet veren Zil dergisi, yine zengin içeriğiyle okurlarına merhaba diyor. Selam dostlar, Dergimizin otuzuncu sayısından hepinize..

Yorum yaz