Akademisyen/yazar Yakup Yaşar’ın yeni kitabı Edebiyatseverlerle buluştu.

/ 5 Nisan 2022 / 1.439 views / yorumsuz
Akademisyen/yazar Yakup Yaşar’ın yeni kitabı Edebiyatseverlerle buluştu.
Akademisyen yazar Yakup Yaşar’ın ‘şiirsel öyküler’ olarak nitelendirilen ‘ÖYKÜ İLE ÖMER’ adlı eseri edebiyatseverlerle buluştu.
Kitabı satın almak için :

https://www.kitaparmonisi.com/product-page/oyku-ile-omer

Yazarın hayatın içinden kesitler sunduğu kitabında duygunun ve duygudaşlığın merkeze oturtulduğu öyküler yer almakta… Birbirinden anlamlı ve duygu yüklü öykülerde yazar insanın yüreğinde pas tutmuş hisleri yeniden canlandırmanın peşine düşmektedir.

Kitapta zamanın yıpratıcılığına yenik düşen bireyin varoluşuna mana kazandıran duygularından kopuk bir yaşamı öncelemesi ince bir dille eleştirilmektedir. Okuru, kendisini anlatan kendisinden parçalar taşıyan sahnelerin yer aldığı satırlarda göz-yaşartıcı bir yolculuğa davet eden eser göz ardı edilen, önemsenmeyen değerlerin önemine dikkatleri çekmektedir.

Okuduğunda kişide yeniden okuma isteği uyandıracak güzellikte öykülerin yer aldığı bu eser edebiyatta tür olarak şiir ve öykünün bileşeninden oluşan yeni bir türün oluşumuna da katkı sunmaktadır.

Yazarın “şiirsel öykü” adını verdiği bu yeni türün bir örneği olan ÖYKÜ İLE ÖMER; Tadımlık Öyküler yüreğe dokunan şiirselliğinin yanı sıra okuru sorgulamaya itecek yönüyle de edebiyat dünyasında varlığını sürdürecek izlenimi vermekte…

Yakup Yaşar Kimdir?

İlköğretim eğitimini İzmir Aliağa Fatih İlköğretim Okulunda okul ikinciliği ile tamamlayan yazar, lise öğrenimini Aliağa Süper Lisesinde birincilikle bitirdi.

Lisans diplomasını Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde başarılı bir derece ile elde etti. 2010 yılında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüne Araştırma görevlisi olarak atandı. 2011-2017 yılları arasında Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde Bütünleşik Doktora öğrenimi gördü.

2017 yılında Doktora unvanı alan Yaşar 2019 yılından bu yana Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Yazarın diğer eserleri

1) Küfürsüz Küfredenler

2) Gitmeyi Beklerken

3) Ben ve Ben

4) Savaş ve Çocuk

5) Hiçbiryerdekiler

6) 20. Yüzyıl İngiliz Romanında Mizah ve Hiciv

7) Gerçek Sanrı

Beşinci Sanat