Akademisyen/yazar Yakup Yaşar’ın yeni kitabı: “Olmadı Hiç” Edebiyatseverlerle buluştu.

/ 19 Mayıs 2022 / 143 views / yorumsuz
Akademisyen/yazar Yakup Yaşar’ın yeni kitabı: “Olmadı Hiç” Edebiyatseverlerle buluştu.
Akademisyen yazar Yakup Yaşar’ın,  sadece bu kitaba özel ve hiç bir yerde yayımlanmamış yeni öykülerin yer aldığı eseri Armoni Kitap güvencesiyle satışa sunulmuştur.
Sadece bu kitaba özel yeni öykülerin yer aldığı yeni kitabım satışta. Güldürü, dram ve hiciv türünde öykülerde aynaya bakar gibi kendinizi göreceksiniz. 

Şikayetçi olduğumuz hiçbir şey hiçbir şey yapmadan düzelmez. 

Güzel bir toplumun inşası okuyan, yazan, düşünen, sorgulayan, düşünceye önem veren, insani değerleri önceleyen bireylerle mümkün sadece…

Böyle bir toplumun oluşturulmasına katkı sunacak güzel eserlerden biri daha sizlerle dertleşmek üzere yerini aldı.

Okumak güzeldir.
Güzel eserler okumak daha güzeldir.
 
İyi okumalar.
 
Yakup Yaşar

Tanıtım Bülteninden

İnsanın kendisini eleştirmeyi önceleyen öykülerin yer aldığı bu kitapta yazar sizleri metafor treniyle çıkacağınız bir yolculuğa davet ediyor. Yolculuk boyunca temelinde insanın olduğu farklı duygulara tanıklık edeceksiniz. Her vagonda başka insanların başka anılarında birbirine yakın sorunlarla nasıl cebelleştiklerini görecek ve gördükleriniz karşısında aynaya bakar gibi kendi yansımanızla yüzleşeceksiniz. Her edebi anlatı bir yansımadır neticede. Yazar iki kapak arasına bir ayna koyar ve ne anlatırsa anlatsın siz o aynada kendinize bakarsınız.

Sipariş İçin:
https://www.kitaparmonisi.com/product-page/olmad%C4%B1-hic-yakup-yasar

Kitaptan Alıntılar:

“Başkalarının gözyaşları üzerine inşa edilen mutluluğumuzun daim olacağını sandık ve yanıldık. Etrafına taş duvarlar ördüğümüz vicdanlarımızla beraber dört duvar arasında sıkışıp kaldık.”

Korkunun Bedeli adlı öyküden

“Şu denizdeki balıkları görüyor musun? Onlar da kendilerini özgür sanıyor. Oltaya taktığım yemi yemek isteyecek kadar özgür… O kadar…”

Tavşan iile Tilki öyküsünden

Yakup Yaşar Kimdir?

İlköğretim eğitimini İzmir Aliağa Fatih İlköğretim Okulunda okul ikinciliği ile tamamlayan yazar, lise öğrenimini Aliağa Süper Lisesinde birincilikle bitirdi.

Lisans diplomasını Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde başarılı bir derece ile elde etti. 2010 yılında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüne Araştırma görevlisi olarak atandı. 2011-2017 yılları arasında Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde Bütünleşik Doktora öğrenimi gördü.

2017 yılında Doktora unvanı alan Yaşar 2019 yılından bu yana Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Yazarın diğer eserleri

1) Küfürsüz Küfredenler
2) Gitmeyi Beklerken
3) Ben ve Ben
4) Savaş ve Çocuk
5) Hiçbiryerdekiler
6) 20. Yüzyıl İngiliz Romanında Mizah ve Hiciv
7) Gerçek Sanrı
8) Öykü İle Ömer

Beşinci Sanat