Ahmet Zeki Yeşil’in “Korona Müfettişi” Adlı Kitabı Yoğun İlgi Gördü

/ 16 Nisan 2022 / 1.450 views / yorumsuz
Ahmet Zeki Yeşil’in “Korona Müfettişi” Adlı Kitabı Yoğun İlgi Gördü
 
Yazar Ahmet Zeki Yeşil’ın Mühür Kitaplığı dan çıkan ‘Korona Müfettişi’ adlı mizah kitabı büyük beğeni aldı.

 

Kitap : Korona Müfettişi
Yazar : Ahmet Zeki Yeşil
Yayınevi : Mühür Kitaplığı
Hamur Tipi: 2. Hamur
Sayfa Sayısı: 125
Ebat: 13,5 x 19,5
İlk Baskı Yılı: 2020
Baskı Sayısı: 1. Basım
Dil: Türkçe

Tanıtım Bülteninden

Mizah, güldürürken düşündürme sanatıdır. Mizah yazarı Ahmet Zeki Yeşil, bu anlayışla, hem küçüklerin hem de büyüklerin gülümseyerek okuyacağı mizah öyküleri yazdı.

Güldüren, düşündüren ve yaşadığımız hayatı sorgulayan öyküler, edebiyat / sanat dergilerinde yayımlandıktan sonra kitap oldu. Bu kitabı okuduktan sonra, argosuz ve küfürsüz mizahın iyileştirici gücünü hissedeceksiniz.

Ahmet Zeki Yeşil Kimdir?

Ahmet Zeki Yeşil; İzmir/Buca Eğitim Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu. Yazmaya İzmir’de, öğrencilik yıllarında mizah öyküleri/yazılarıyla başladı. Ülkemizin çeşitli yörelerinde çalıştı. 90’lı yıllarda, yurtdışında bulunması nedeniyle bir süre yazmaya ara verdi.

İstanbul’da ikamet eden yazarın, mizah öyküleri/yazıları ve şiirleri dergilerde yayınlanmaktadır.

“Ve İzmir” isimli şiiri, İzmir Şiirleri Antolojisi-2010’da yer aldı.

“Hey Üniversiteli” Eğitim-Sen İstanbul 6’nolu Üniversiteler Şubesi ile Homur Mizah Grubu’nun, Şubat 2013’te düzenlediği “I. Altın Yumurta” yarışmasında Marş Güftesi dalında 2.lik ödülünün sahibi oldu.

Mizah bir tutku olarak devam ederken, ilk kitabı için şiirde karar kıldı.

Kitaptan Alıntılar :

 

“Doktor bey, üzerinize afiyet ben asosyal biriyim. İnsanlarla konuşmayı pek sevmem, daha çok kendimle konuşurum. Çünkü kimseden fayda görmedim.”

Ne zaman adına duysam kuşlar havalanır içimde. Acımı dindiren şiirim, eksilmeyen yaşama sevincim. Doğal ilacım. Biliyorum, ölçüyü kaçırdım ve çok sevdim. Tabii kaçınılmaz oldu felaketim

 

Arkadaşlar, kendinize çok dikkat edin. Beyin ölümü gerçekleştiği halde bunun farkında olmayan insanlar aramızda geziyor.

“Üzülme” dedi babacan bir tavırla, “kendini kimseye acındırma. Vücudundaki tüm organlarını satsan milyonlarca para eder. Yani sen, varlık içinde yokluk çeken şerefli bir yaratıksın.”

“Beni iyi dinle birader… İnsanlara, mantıklı cevap vermek için kendini asla zorlama. Bırak, isteyen istediği kadar mantık arasın laflarında…”

Toplumu, cezalarla eğitmek yeni bir icat. Yani “ver parayu, suç işlemeye devam et” diyorlar. Maske takana ödül versinler, bak o zaman maskesiz insan kalıyor mu?

Yazarın Diğer Kitapları:

Hunili Kral
Erguvan Zamanı
Senkronu Kaçmış Gülüşler
Memleket-i Harika
Nasreddin Hoca Aramızda

 

Beşinci Sanat / Editör