2024 Rıfat Ilgaz Şiir Ödülü

ETKİNLİK

2024 Rıfat Ilgaz Şiir Ödülü
Yayınlanma: Güncelleme: 177 views

Cide Belediye Başkanlığı tarafından dördüncüsü düzenlenen Rıfat Ilgaz Edebiyat Ödülü başvuruları 1 Kasım tarihinde başlayacaktır.

Cide Belediye Başkanlığı tarafından yazar ve şair Rıfat Ilgaz adını yaşatmak, eserlerini gelecek kuşaklara aktarmak, Türk edebiyatına yeni şiir ve adlar kazandırmak amacıyla dördüncüsü düzenlenen Rıfat Ilgaz Edebiyat Ödülü, 2024 yılında da şiir alanında verilecektir.

Rıfat Ilgaz Edebiyat Ödülü Katılım Koşulları:

1) Yarışmaya aday olarak katılacak yapıtlarda çağdaş bir dünya görüşü, şiir sanatının gerektirdiği dil bilinci ve estetik temel ölçüt olacaktır.

2) Yarışmaya başvuru, 1 Kasım 2023 tarihinde başlayacak, 15 Nisan 2024 tarihinde sona erecektir.

3) 1 Ocak 2023 – 31 Aralık 2023 tarihleri arasında yayımlanan bütün şiir kitapları yarışmaya katılabilir ancak daha önce herhangi bir yarışmada ödül almış kitaplar değerlendirmeye alınmayacaktır.

4) Ödüle “toplu şiirler” ya da “seçme şiirler” katılamaz.

5) Seçici kurul; Tuğrul Keskin, Haydar Ergülen, Çiğdem Sezer, Kaan Tanyeri ve İbrahim Tığ’dan oluşmaktadır.

6) Seçici Kurul 25 Haziran 2024 tarihinde online olarak toplanacak ve yarışmaya katılan yapıtları değerlendirerek sonuçları gerekçeleriyle açıklayacaktır.

7) Ödül bir kitaba verilir ancak seçici kurul, gerekirse, ödülü birden fazla kitap arasında paylaştırabilir. Birinciliğe uygun kitap bulunamazsa jüri tarafından yine 2023 yılı içinde yayımlanmış bir kitap ödüllendirilebilir. Ayrıca jürinin kararı doğrultusunda “Jüri Özel Ödülü” de verilebilir.

8) Ödül töreni, 29. Cide Rıfat Ilgaz Sarı Yazma Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Temmuz 2024’te Rıfat Ilgaz’ın memleketi Cide’de yapılacaktır.

9) Yarışmada birinci olana 5000 TL ödül ve bir plaket verilecektir.

10) Yarışmaya katılacak kitaplar yedi (7) adet olmak üzere katılımcının kısa öz geçmiş, adres ve iletişim bilgilerinin bulunduğu bir dilekçe ile en geç 15 Nisan 2024 tarihine kadar (Ömer Yılmaz / Rıfat Ilgaz Şiir Yarışması Koordinatörü / Cide Belediyesi Basın – Yayın Servisi, Cide / KASTAMONU Tel: 0 505 595 1544) adresine elden, posta veya kargo yoluyla ulaştırılacaktır. Posta ve kargo gecikmelerinin sorumluluğu katılımcıya aittir.

11) Yarışmaya katılan kitaplar, sahiplerine geri gönderilmeyecektir.

Ayrıntılı bilgiye Cide Belediyesi web sitesinden ulaşılabilir.

Cide Belediyesi
Basın – Yayın Servisi

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.